Usługi - Rehabilitacja

Fizjoterapia jest uzupełnieniem leczenia chirurgicznego i farmakologicznego:

  • po przebytych zabiegach operacyjnych (ortopedycznych i neurochirurgicznych)
  • w zwyrodnieniach stawów, kręgosłupa
  • w zwichnięciach
  • w złamaniach
  • u zwierząt z niedowładami i porażeniami kończyn 

Ma również zastosowanie:

  • w wynikających z powyższych przyczyn: zanikach mięśniowych, przykurczach, odleżynach
  • w zwalczaniu bólu we wszystkich wymienionych przypadkach (TENS, magnetoterapia, laseroterapia)
  • w leczeniu otyłości zwierząt
  • specjalizujemy się w rehabilitacji zwierząt z problemami neurologicznymi - psów i kotów. Fizjoterapię prowadzimy również w trybie stacjonarnym - szpital dla zwierząt

Zabiegi

Laseroterapia

Sonda podczerwona – tzw.głęboka, wnika wgłąb tkanek do 5cm, Ma działanie reperacyjne, przeciwbólowe, przeciwzapalne.

Sonda czerwona – tzw. dermatologiczna, wykorzystywana w leczeniu trudno gojących się ran, owrzodzeń skóry, odleżyn, odparzeń.


Magnetoterapia

Pole magnetyczne jest metodą nietermiczną, działa przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przyśpiesza zrost kostny, poprawia krążenie. Może być stosowane również przy zastosowanych metalowych zespoleniach kości.

 


Ultradźwięki terapeutyczne

mają głównie działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, a także wykazują właściwości odwłókniające, rozluźniają tkanki, zmniejszają napięcie mięśni.Przy pomocy ultradźwięków można wprowadzić leki w postaci żelu, bezpośrednio w zmieniony chorobowo obszar.


Elektroterapia

TENS – prąd wykorzystywany w leczeniu ostrego i przewlekłego bólu, mającego podłoże stawowe, mięśniowo-ścięgnowe, czy neurologiczne.
EMS – elektromiostymulacja jest głównie wykorzystywana do zapobiegania lub zwalczania zaników mięśniowych, przykurczy mięsniowych, wzmacniania mięśni, u psów z problemami neurologicznymi do stymulacji przewodnictwa nerwowego.


Fala uderzeniowa i masaż wibracyjny

Ma działanie p/bólowe, rozgrzewające, przekrwienne, sprzyja gojeniu tkanek. Zabieg z użyciem fali uderzeniowej jest szczególnie zalecany do zwalczania bólu w chorobach zwyrodnieniowych stawów biodrowego i łokciowego, w chorobach ścięgien i więzadeł, w trudno gojących się ranach, czy opóźnionym zroście kości. Dodatkowym wyposażeniem aparatu jest głowica V-ACTOR, wykorzystywana do masażu wibracyjnego, który stymuluje mikrokrążenie, pobudza drenaż limfatyczny, oraz relaksuje mięśnie, przez co znajduje zastosowanie m.in w zwalczaniu zrostów pooperacyjnych, czy w rozluźnieniu mięśni u psów sportowych.

Nowy zabieg – pierwsza fala uderzeniowa w Bielsku-Białej


Bieżnia sucha

Bieżnia dla psów Fit Fur Life Professional. Bieżnia posiada funkcję zarówno nachylenia, jak i spadku co umożliwia bardzo efektywny trening wybranych partii ciała. Jest to doskonałe urządzenie wspomagające trening kondycyjny u psów, zarówno tych powracających do zdrowia po leczeniu i operacjach chirurgicznych, jak i tych, które na co dzień podejmują zwiększoną aktywność fizyczną (psy pracujące i sportowe).

 


Hydroterapia w bieżni wodnej

Zabiegi w bieżni wodnej odciążają bolesne stawy i kręgosłup, zwiększają ruchomość stawów, wzmacniają mięśnie, rozluźniają je i poprawiają ich wytrzymałość. U psów po zabiegach neurochirurgicznych jest niezastąpionym narzędziem w treningu lokomotorycznym. Wspomagają bezpieczne leczenie otyłości. Jest to również doskonały sposób na uzupełnienie treningu psów pracujących i sportowych.

Pierwsza bieżnia wodna dla psów w Bielsku-Białej


Zimnolecznictwo i ciepłolecznictwo

W zależności od schorzenia i etapu leczenia, stosowanie zimna lub ciepła przekazywanego za pomocą okładów żelowych, kompresów, promieni podczerwonych (lampa Sollux).


Ćwiczenia

BIERNE – wykonywane przez terapeutę, z biernym udziałem pacjenta
STRETCHING – zwiększa elastyczność mięśni, rozciąga je i rozluźnia, np. w przykurczach, bólach powysiłkowych
WZMACNIAJĄCE, RÓWNOWAŻNE – wykonywane z czynnym udziałem zwierzęcia, m.in. przy użyciu piłek, równoważni, dysków sensomotorycznych, cavaletti.


Masaż

Zmniejsza napięcie mięśni, pobudza krążenie krwi, a także limfy, co ułatwia jej odprowadzenie. Zależnie od zastosowanej techniki może być pobudzający, lub relaksacyjny.


TEL: +48 788 835 194

PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA

ROCH-VET

43-391 Mazańcowice 1054

przy ul.Sportowej

E-mail: roch@roch-vet.pl

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Roch-Vet" z siedzibą w UL. Mazańcowice 1054, 43-391 BIELSKO-BIAŁA . Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
 
(C) 2019 Roch-Vet- przychodnia weterynaryjna Bielsko-biała
Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron